ns28

REZERWACJA

PL EN ES

Aparthotel Nowy Świat 28

Aparthotel Nowy Świat 28 to fantastyczne miejsce w samym centrum Warszawy. W niedalekiej odległości od Starówki, Stadionu Narodowego, domów handlowych, licznych knajpek i restauracji.

phone (+48) 605 030 333, (+48) 538 140 565

Jesteś w centrum

Aparthotel Nowy Świat 28 znajduje się tuż przy najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych ulicach w Polsce: Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu, które prowadzą do Pałacu Prezydenckiego, na warszawską Starówkę i Zamek Królewski. Stanowią też najważniejszą część Traktu Królewskiego.

Kamienica Nowy Świat 28

Aparthotel Nowy Świat 28 ukryty jest w oficynie starej, klimatycznej kamienicy Kazimierza Mèyeta z początku XX wieku, która jako jedna z nielicznych przetrwała II wojnę światową. Dlatego to historia i dziedzictwo odgrywają tu największą rolę, a projekt i aranżacja zapewniają komfort i wygodę nowoczesnych przestrzeni.

Aranżacja

W wysokich na ponad 3 metry apartamentach zachowano wszystko, co udało się odrestaurować: plafony na sufitach, część stolarki okiennej, drzwi i podłóg. Całość została uzupełniona meblami stylizowanymi, wykonanymi na zamówienie lub oryginalnymi; wyszukanymi w antykwariatach czy na pchlich targach.

Wygodna przestrzeń

Każdy z dostępnych apartamentów jest wygodny, nowoczesny i wyposażony w zmywarkę, ekspres do kawy, płytę grzewczą, telewizor, bezprzewodowy internet, zestaw do prasowania czy suszarkę do włosów.

Wnętrza

Wnętrza zostały tak zaprojektowane, by zaspokoić różne gusta. Są tu kameralne apartamenty na romantyczny wyjazd we dwoje, służbową podróż, ale też większe, na wypad ze znajomymi czy rodziną. Każdy z nich zachowuje jednak ten sam styl: klimatyczne retro z nowoczesnym twistem.

Inspiracja

Wnętrza pokoi zaprojektowane przez Aleksandrę Hyz inspirowane są postmodernizmem, jednym z ważniejszych nurtów w architekturze wnętrz. Styl to kontrowersyjny z powodu odejścia od modernizmu i prostoty ponad wszystko, na rzecz barwnej swobody w kształtowaniu otoczenia.

Aleksandra Hyz tworząc wnętrza Aparthotelu Nowy Świat 28, inspirowała się stylami bogatymi w formę jak barok, rokoko, użyciem kontrastujących barw, materiałów i faktur. Pełen eklektyzm dał tu swobodę stylistyczną. Jednak wystrój składa się w jedną uporządkowaną całość, która mimo pełnej swobody projektowej daje poczucie równowagi.

W zależności od nastroju można poczuć się jak arystokrata lub arystokratka otoczona aksamitem i złotem, a czasami jak szalony artysta w świetle migoczących kolorów. Główną inspiracją była sama kamienica znajdująca się w centrum miasta z bogatą historią mieszkańców. Historia, której nie można lekceważyć, a należy ją przenieść w czas rzeczywisty. Stąd wiele zachowanych elementów z różnych epok i stylów: meble, drzwi dekoracje.

Zapraszamy!